Kartka z podróży

Zofia - Menadżer Kategorii, ALDI Katowice

W podróży Zosia czuje się jak ryba w wodzie. Odwiedziła już kilkadziesiąt krajów, a jej lista miejsc do zobaczenia nie maleje. Gdzie chciałaby pojechać teraz?

O Twojej pasji podróżniczej słyszało wiele osób w naszej firmie. Jak często podróżujesz?

Staram się zwiedzać w każdej wolnej chwili. Weekendy są idealne na szybkie odwiedziny pobliskiej stolicy – Moskwy, Wiednia, Rzymu. Gdy mam więcej czasu, organizuję sobie dłuższą wyprawę, tak aby zobaczyć jak najwięcej w danym miejscu. Śmieję się, że po takich intensywnych podróżach przydałby mi się kolejny urlop na odpoczynek.

W ilu miejscach na świecie już byłaś?

Odwiedziłam już 50 miejsc i przynajmniej drugie tyle mam w planach. Do tej pory byłam m. in.: w Indiach, Tajlandii, Kambodży, Izraelu, Armenii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Islandii, Albanii, Portugalii, Serbii, Szkocji, Rosji...

Gdzie najdalej udało Ci się dotrzeć?

Na daleki wschód, aż do Chin!

Super, też chciałabym odwiedzić Chiny. Ile trwają przygotowania do takiej podróży?

Szczerze, to niedługo, wybieram sobie miejsca, które chcę odwiedzić. Sprawdzam w Internecie, jak można się tam dostać, czytam fora i porady osób, które już tam były. Przygotowuję sobie teoretyczny plan wycieczki i już. Najtrudniej jest zorganizować wyprawy do odległych miejsc, takich jak Tajlandia, Chiny czy Indie. Tu wiele rzeczy dogrywam na miejscu, licząc na pomoc życzliwych przechodniów. W taki sposób poznałam wielu ludzi, z którymi mam kontakt do dziś.

Co jest największym wyzwaniem przy planowaniu dalekich wycieczek?

Najtrudniejsze jest znalezienie dobrego połączenia komunikacyjnego, aby dostać się do konkretnego miejsca. Pamiętam, jak w Gruzji kierowca autobusu wysadził mnie na środku autostrady z walizką i kazał zejść zjazdem do głównej drogi i szukać dalszego transportu.

W jaki sposób wybierasz kolejne destynacje?

Pierwszeństwo mają egzotyczne kierunki, gdzie kultura jest inna od naszej. Uwielbiam poznawać zwyczaje i tradycje odbiegające od naszych. Jeśli natomiast nadarza się okazja na szybki wypad do Europy, to również chętnie korzystam.

Jakie jest Twoje największe marzenie podróżnicze?

Zwiedzenie Ameryki Południowej i wyprawa na prawdziwe safari.

Czy podróże nauczyły Cię czegoś, co przydaje Ci się w codziennej pracy Menadżera Kategorii?

To już chyba zawodowe przyzwyczajenie, ale zawsze, jak jestem gdzieś za granicą, to wchodzę do sklepu spożywczego i sprawdzam ceny konkurencji oraz ciekawe produkty, których nie ma w Polsce. Wyszukuję też polskie artykuły, ciekawi mnie, jak wyglądają w odległych zakątkach świata. Gdybym miała wskazać, czego nauczyły mnie podróże, co przydaje mi się w codziennej pracy, to gotowość na zmiany. W podróży jak w pracy wiele się dzieje i trzeba reagować jak najszybciej, aby plan się powiódł.

Zosiu, życzę Ci wielu wspaniałych podróży i niezapomnianych wrażeń.

Rozmawiała: Magdalena Biegusiewicz

Zobacz podobne

Rowerem przez świat

Szymon - Menadżer ds. Audytu Wewnętrznego

Poznaj historię Szymona i jego pasji do kolarstwa. Dowiedz się, jak po latach wrócić do swojego hobby i jak to jest przejechać Polskę wzdłuż na dwóch kółkach.

Gol gol GOOOL!

Daria - Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, ALDI Katowice

Piłka nożna to jej pasja od 5. roku życia. Dzięki grze nauczyła się determinacji w dążeniu do celu, samodyscypliny i pracy zespołowej. Poznajcie Darię, Specjalistkę ds. Szkoleń i Rozwoju, spędzającą na boisku kilkanaście godzin w tygodniu.

Idziemy na grzyby

Paweł - Kierownik Kategorii w ALDI Katowice

Dla Pawła las to jego drugi dom. Sprawdź, co jest dla niego najdoskonalszą formą relaksu i pasją, która szlifuje charakter.

Gaz do dechy!

Marta - Starszy Sprzedawca, ALDI Siemianowice Śląskie

Wejdź do świata wyścigów samochodowych dzięki niezwykłej pasji Marty - do motoryzacji, a dowiesz się, co łączy rajdy i pracę w sklepie!

Wydziergana pasja

Magdalena - Sprzedawca, ALDI Czerwionka-Leszczyny

Magda udowadnia, że odprężając się można zostać artystą! Odkryj sposób na relaks przekazywany z pokolenia na pokolenie.