Sport w FMCG

Tomasz - Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji

Sport był zawsze obecny w jego życiu. Sukces i to przed duże „S” pojawił się wcześnie – w ósmej klasie szkoły podstawowej, kiedy został mistrzem Polski w biegu na 2000 metrów w Krakowie.

Pod czujnym okiem ojca regularnie trenował bieganie, dołączył też do klubu sportowego, a w liceum doszły wyjazdy na obozy sportowe. Na dwa lata pojechał na stypendium do Niemiec, gdzie kontynuował swoją przygodę z bieganiem. Dzięki systematycznym treningom udało mu się zająć czwarte miejsce w mistrzostwach Niemiec w biegu na hali na dystansie 1500 m.

Po studiach przyszedł czas na pracę zawodową i to bardzo intensywną. Nowe wyzwania, duża odpowiedzialność, liczne wyjazdy służbowe. Kolejny awans, szybka wspinaczka po szczeblach kariery.

Czy bieganie jest odskocznią od napiętego grafiku zadań, nieustannie dzwoniącego telefonu?

Tak, pozwala oczyścić głowę, na chwilę zapomnieć o obowiązkach i naładować akumulatory. Biegam regularnie: przed albo po pracy. Przed – raczej krótsze dystanse: 4 km, po – dłuższe: 8-12 km.

Od czterech lat pracownicy ALDI uczestniczą w Poland Business Run. Ty również należysz do zawodników #teamALDI, prawda? 

Bieganie traktuję amatorsko, jednak z dużym zaangażowaniem. Dla mnie nie są ważne wielkie sukcesy, ale by pobiec razem i wspólnie spędzić czas. I to w dodatku w szczytnym celu. Z każdym kolejnym startem, dochodziliśmy do wniosku, iż łącząc siły, osiągniemy lepsze wyniki. I tak też się stało. Biegamy z kolegami z innych działów - łączy nas wspólna pasja. W drużynie był również nasz były CEO w roli kapitana. Na co dzień wzajemnie się motywujemy, dzieląc się swoimi wynikami i planami treningowymi.  

A maratony?

Przebiegłem w swoim życiu trzy maratony, a mój najlepszy wynik to 3:28:30.

Jakie masz plany i marzenia sportowe?

Chciałbym dalej utrzymywać dobrą formę, by móc jeszcze długo cieszyć się bieganiem. Z kolegami z drużyny szykujemy się do kolejnej edycji Poland Business Run. Naszym nadrzędnym celem jest wypaść jak najlepiej, ale indywidualne wyniki między nami także mają znaczenie 😉.

Bieganie to jedyny sport w Twoim życiu?

Jest jeszcze tenis, jazda na rowerze, do tego obowiązkowo w każdą sobotę z rodziną basen, a zimą narty. Niestety w czasach pandemii pozostaje tylko bieganie, ale jestem przekonany, że niedługo wrócę do większej aktywności!

 

Wywiad ukazał się w Poradniku Handlowca (03/2021).

Zobacz podobne

Jak zatrzymać czas?

Paweł - Kierownik Sklepu w Kaliszu

Brzmi tajemniczo, dlatego poprosiliśmy o więcej informacji. Paweł o swoim hobby opowiada chętnie – bo jego pasja polega na opowiadaniu. Chcecie wiedzieć więcej?

Detektywi na tropie

Kasia, Krzysiek i Mateusz z działu BHP

Są osoby, które od dziecka wiedzą, że chcą być strażakiem albo piosenkarką. Jak to jest z naszymi ekspertami w dziedzinie BHP? Czy od dziecka wiedzieli, że to jest ich powołanie? A może zdobyli wszechstronne doświadczenie, a teraz w ALDI rozwijają skrzydła? Przeczytajcie wywiad z Katarzyną, Krzysztofem i Mateuszem!

Zawsze w biegu

Ewelina - Specjalista ds. Employer Brandingu

Emocje po Poland Business Run 2020 już opadły. Jednak sukcesy, te małe i duże należy celebrować, tym bardziej jeśli dotyczą #teamuALDI. Wyłoniliśmy najlepszych biegaczy, a teraz chcemy się z Wami podzielić ich sposobem na łączenie pracy i pasji. Gotowi? 

Historia pewnego biegu

Wojtek - Wiceprezes ALDI

Przed nim 170 km, z nim 8 kg wyposażenia. W uszach słuchawki, w tle audiobook, w głowie plan na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Brzmi jak zapowiedź dobrej książki? Być może kiedyś sam ją napisze, ale teraz zapraszamy Was na wywiad z Wojtkiem - naszym Wiceprezesem, miłośnikiem biegów górskich i ultramaratonów.
To co, gotowi na biegową wycieczkę dookoła Mount Blanc i innych biegach górskich, które zapadły Wojtkowi w pamięć?

Rowerem przez świat

Szymon - Menadżer ds. Audytu Wewnętrznego

Poznaj historię Szymona i jego pasji do kolarstwa. Dowiedz się, jak po latach wrócić do swojego hobby i jak to jest przejechać Polskę wzdłuż na dwóch kółkach.

Gol gol GOOOL!

Daria - Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, ALDI Katowice

Piłka nożna to jej pasja od 5. roku życia. Dzięki grze nauczyła się determinacji w dążeniu do celu, samodyscypliny i pracy zespołowej. Poznajcie Darię, Specjalistkę ds. Szkoleń i Rozwoju, spędzającą na boisku kilkanaście godzin w tygodniu.

Kartka z podróży

Zofia - Menadżer Kategorii, ALDI Katowice

Zobacz świat oczami Zosi, której największą pasją są podróże. Jak przygotowuje się do wypraw w nieznane i gdzie najdalej dotarła?
Sprawdź!

Idziemy na grzyby

Paweł - Kierownik Kategorii w ALDI Katowice

Dla Pawła las to jego drugi dom. Sprawdź, co jest dla niego najdoskonalszą formą relaksu i pasją, która szlifuje charakter.

Gaz do dechy!

Marta - Starszy Sprzedawca, ALDI Siemianowice Śląskie

Wejdź do świata wyścigów samochodowych dzięki niezwykłej pasji Marty - do motoryzacji, a dowiesz się, co łączy rajdy i pracę w sklepie!