Rowerem przez świat

Szymon - Menadżer ds. Audytu Wewnętrznego

Dla Szymona jazda na rowerze to coś więcej niż pasja, to styl życia. Kiedy tylko może zwiedza Polskę i Europę na dwóch kółkach. Jakie miejsca już odwiedził i dokąd chciałby pojechać w najbliższej przyszłości? Przeczytajcie!

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z rowerem?

W liceum prawie co weekend wybierałem się na Słowację do miejscowości Oravice, oddalonej od mojego domu o 55 km. Czasem wybierałem dłuższą drogę przez Czarny Dunajec albo Jabłonkę. Wtedy potrafiłem pokonać całkiem dobry dystans.

A jaką najdłuższą trasę pokonałeś?

Najdłuższa była wyprawa na Hel przez całą Polskę! A jeśli chodzi o dystans pokonany jednego dnia, to Tour de Babia Góra, czyli ok. 270 km.

Dalej co weekend jesteś w trasie?

Tak, ale miałem kilkunastoletnią przerwę od roweru. Wróciłem do jeżdżenia jakoś dwa lata temu.

A co sprawiło, że znów wsiadłeś na siodełko?

Przypadek! (śmiech) To całkiem zabawna historia. Trafiłem na informację o wyprawie rowerowej na trasie Kraków–Trzebinia organizowanej przez grupę „Niepokonani Jaworzno”. Pomyślałem, że odświeżę mój długo nieużywany rower i wezmę udział w wydarzeniu. Stawiłem się na miejscu zbiórki, gotowy do drogi. Myślałem, że z łatwością ukończę rajd. Niestety mocno przeceniłem swoje możliwości, jak i moich dwóch starych kółek. Drogę powrotną musiałem pokonać busem.

Ale to doświadczenie nie zniechęciło Cię do powrotu na rower?

Wręcz przeciwnie! Cała ta sytuacja zmotywowała mnie do intensywniejszych treningów i zakupu nowego roweru.

I teraz, ile kilometrów miesięcznie pokonujesz?

Wiadomo, są mniej i bardziej intensywne miesiące, ale około 380 km. Teraz satysfakcjonują mnie dłuższe dystanse, dalsze wyjazdy i nowe trasy do miejsc, w których jeszcze nie byłem.

Do pracy też przyjeżdżasz na rowerze?

Zdarza się głównie wiosną i latem, tak więc sezon nadchodzi.

Te długie trasy pokonujesz samotnie?

Nie, takie wyprawy dostarczają nowych znajomości na lata! Tak było z kolarzami z grupy „Renegaci” z Bytomia czy wcześniej wspomnianymi Niepokonanymi. To właśnie z grupą rowerową z Jaworzna pokonałem szereg tras na Śląsku czy w Małopolsce. Odwiedziliśmy np. Wiślaną Trasę Rowerową, Pustynię Błędowską czy Szlak Orlich Gniazd.

Sporo miejsc już odwiedziłeś, a jaka destynacja jest Twoim rowerowym marzeniem?

Dwa takie marzenia już spełniłem. Była to 800 km wyprawa na Hel oraz bardziej wymagająca podróż do stolicy Austrii – Wiednia. 2,5 dnia w trasie i 410 km. Aktualnie skupiam się na nieco krótszych wycieczkach po okolicy, choć marzy mi się, aby dotrzeć na dwóch kółkach do Budapesztu, Pragi lub Berlina.

No to życzę owocnych treningów i trzymam kciuki za spełnianie rowerowych marzeń!

Rozmawiała: Magdalena Biegusiewicz

Zobacz podobne

Sport w FMCG

Tomasz - Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji

Mistrz Polski w biegu na 2000 metrów, który w pracy goni terminy i narzuca zadaniom niezłe tempo. Uważa, że bez wytrwałości i regularności nie osiągnie się niczego, a sukcesy pojawią się dopiero wtedy, kiedy konsekwentnie dąży się do celu. Chcecie o Tomku wiedzieć więcej?

Jak zatrzymać czas?

Paweł - Kierownik Sklepu w Kaliszu

Brzmi tajemniczo, dlatego poprosiliśmy o więcej informacji. Paweł o swoim hobby opowiada chętnie – bo jego pasja polega na opowiadaniu. Chcecie wiedzieć więcej?

Detektywi na tropie

Kasia, Krzysiek i Mateusz z działu BHP

Są osoby, które od dziecka wiedzą, że chcą być strażakiem albo piosenkarką. Jak to jest z naszymi ekspertami w dziedzinie BHP? Czy od dziecka wiedzieli, że to jest ich powołanie? A może zdobyli wszechstronne doświadczenie, a teraz w ALDI rozwijają skrzydła? Przeczytajcie wywiad z Katarzyną, Krzysztofem i Mateuszem!

Zawsze w biegu

Ewelina - Specjalista ds. Employer Brandingu

Emocje po Poland Business Run 2020 już opadły. Jednak sukcesy, te małe i duże należy celebrować, tym bardziej jeśli dotyczą #teamuALDI. Wyłoniliśmy najlepszych biegaczy, a teraz chcemy się z Wami podzielić ich sposobem na łączenie pracy i pasji. Gotowi? 

Historia pewnego biegu

Wojtek - Wiceprezes ALDI

Przed nim 170 km, z nim 8 kg wyposażenia. W uszach słuchawki, w tle audiobook, w głowie plan na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Brzmi jak zapowiedź dobrej książki? Być może kiedyś sam ją napisze, ale teraz zapraszamy Was na wywiad z Wojtkiem - naszym Wiceprezesem, miłośnikiem biegów górskich i ultramaratonów.
To co, gotowi na biegową wycieczkę dookoła Mount Blanc i innych biegach górskich, które zapadły Wojtkowi w pamięć?

Gol gol GOOOL!

Daria - Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, ALDI Katowice

Piłka nożna to jej pasja od 5. roku życia. Dzięki grze nauczyła się determinacji w dążeniu do celu, samodyscypliny i pracy zespołowej. Poznajcie Darię, Specjalistkę ds. Szkoleń i Rozwoju, spędzającą na boisku kilkanaście godzin w tygodniu.

Kartka z podróży

Zofia - Menadżer Kategorii, ALDI Katowice

Zobacz świat oczami Zosi, której największą pasją są podróże. Jak przygotowuje się do wypraw w nieznane i gdzie najdalej dotarła?
Sprawdź!

Idziemy na grzyby

Paweł - Kierownik Kategorii w ALDI Katowice

Dla Pawła las to jego drugi dom. Sprawdź, co jest dla niego najdoskonalszą formą relaksu i pasją, która szlifuje charakter.

Gaz do dechy!

Marta - Starszy Sprzedawca, ALDI Siemianowice Śląskie

Wejdź do świata wyścigów samochodowych dzięki niezwykłej pasji Marty - do motoryzacji, a dowiesz się, co łączy rajdy i pracę w sklepie!