Idziemy na grzyby

Paweł - Kierownik Kategorii w ALDI Katowice

Relaks w otoczeniu natury to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu dla Pawła, Kierownika Kategorii w ALDI. Jakiej pasji się oddaje w trakcie swoich wielogodzinnych wypadów do lasu?

Paweł od wielu lat przemierza polskie lasy w poszukiwaniu grzybów. Jak sam podkreśla: „Zbieranie grzybów jest dla mnie najdoskonalszą formą relaksu”. Jesienią, czyli w szczycie sezonu, potrafi od bladego świtu aż do zmierzchu wędrować po lesie i szukać prawdziwych okazów. „Pochodzę z Borów Tucholskich i las jest moim drugim domem. Zbieranie grzybów to hobby, które zajmowało mnie już w dzieciństwie. W każdą jesienną sobotę i niedzielę razem z tatą wybieraliśmy się do lasu, żeby zbierać grzyby i toczyć męskie rozmowy” – opisuje początki swojego hobby Paweł.

Wyprawa na grzybobranie nie jest dużym wydatkiem – wystarczą wygodne, nieprzemakalne buty, płaszcz przeciwdeszczowy, koszyk i nożyk. O wiele ważniejsze niż wyposażenie są cechy, które musi posiadać zapalony zbieracz grzybów. To nie jest zajęcie dla śpiochów – w lesie trzeba być tuż po świcie, dlatego konieczna jest wczesna pobudka. Dodatkowo potrzebny jest stoicki spokój, cierpliwość i miłość do przyrody. Ważna jest też odpowiedzialność i odpowiednia wiedza – trzeba pamiętać o zbieraniu tylko tych grzybów, które dobrze znamy. Wiele z tych cech przydaje się w pracy, ta pasja szlifuje charakter, co może przełożyć się na samo podejście do wykonywania codziennych zadań.

„Największą nagrodą podczas wypraw do lasu jest znalezienie grzybów szlachetnych, takich jak: borowiki – zwane potocznie prawdziwkami, koźlarze czerwone czy rydze. Dlatego znalezienie pięknego okazu prawdziwka to prawie taka radość jak wygranie w totolotka. Poza samym grzybobraniem cieszy również fakt, że po powrocie do domu można przyrządzić dla całej rodziny pyszne dania – risotto czy tagliatelle z borowikami w śmietanie” – opowiada Paweł.

Wyprawy do lasu to nie tylko radość ze znalezionych okazów, ciekawy jest każdy moment obcowania z przyrodą. Jak wspomina Paweł, w czasach, gdy był jeszcze Kierownikiem Rejonu Sprzedaży, w drodze między sklepami zdarzało mu się zatrzymywać na chwilę w mijanych lasach i chociaż pół godziny w ramach przerwy w pracy poświęcić na zbieranie grzybów – w garniturze i krawacie. Zapytany, jak praca w ALDI wiąże się z jego ulubionym hobby, odpowiada, że szczególnie cieszą go polityki zakupowe, jakimi się kierujemy. Zwłaszcza polityka zakupowa drewna i akcje związane z ochroną przyrody, jak Święto Drzewa, którego ALDI było w tym roku Partnerem Strategicznym.

Zobacz podobne

Sport w FMCG

Tomasz - Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji

Mistrz Polski w biegu na 2000 metrów, który w pracy goni terminy i narzuca zadaniom niezłe tempo. Uważa, że bez wytrwałości i regularności nie osiągnie się niczego, a sukcesy pojawią się dopiero wtedy, kiedy konsekwentnie dąży się do celu. Chcecie o Tomku wiedzieć więcej?

Jak zatrzymać czas?

Paweł - Kierownik Sklepu w Kaliszu

Brzmi tajemniczo, dlatego poprosiliśmy o więcej informacji. Paweł o swoim hobby opowiada chętnie – bo jego pasja polega na opowiadaniu. Chcecie wiedzieć więcej?

Detektywi na tropie

Kasia, Krzysiek i Mateusz z działu BHP

Są osoby, które od dziecka wiedzą, że chcą być strażakiem albo piosenkarką. Jak to jest z naszymi ekspertami w dziedzinie BHP? Czy od dziecka wiedzieli, że to jest ich powołanie? A może zdobyli wszechstronne doświadczenie, a teraz w ALDI rozwijają skrzydła? Przeczytajcie wywiad z Katarzyną, Krzysztofem i Mateuszem!

Zawsze w biegu

Ewelina - Specjalista ds. Employer Brandingu

Emocje po Poland Business Run 2020 już opadły. Jednak sukcesy, te małe i duże należy celebrować, tym bardziej jeśli dotyczą #teamuALDI. Wyłoniliśmy najlepszych biegaczy, a teraz chcemy się z Wami podzielić ich sposobem na łączenie pracy i pasji. Gotowi? 

Historia pewnego biegu

Wojtek - Wiceprezes ALDI

Przed nim 170 km, z nim 8 kg wyposażenia. W uszach słuchawki, w tle audiobook, w głowie plan na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Brzmi jak zapowiedź dobrej książki? Być może kiedyś sam ją napisze, ale teraz zapraszamy Was na wywiad z Wojtkiem - naszym Wiceprezesem, miłośnikiem biegów górskich i ultramaratonów.
To co, gotowi na biegową wycieczkę dookoła Mount Blanc i innych biegach górskich, które zapadły Wojtkowi w pamięć?

Rowerem przez świat

Szymon - Menadżer ds. Audytu Wewnętrznego

Poznaj historię Szymona i jego pasji do kolarstwa. Dowiedz się, jak po latach wrócić do swojego hobby i jak to jest przejechać Polskę wzdłuż na dwóch kółkach.

Gol gol GOOOL!

Daria - Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, ALDI Katowice

Piłka nożna to jej pasja od 5. roku życia. Dzięki grze nauczyła się determinacji w dążeniu do celu, samodyscypliny i pracy zespołowej. Poznajcie Darię, Specjalistkę ds. Szkoleń i Rozwoju, spędzającą na boisku kilkanaście godzin w tygodniu.

Kartka z podróży

Zofia - Menadżer Kategorii, ALDI Katowice

Zobacz świat oczami Zosi, której największą pasją są podróże. Jak przygotowuje się do wypraw w nieznane i gdzie najdalej dotarła?
Sprawdź!

Gaz do dechy!

Marta - Starszy Sprzedawca, ALDI Siemianowice Śląskie

Wejdź do świata wyścigów samochodowych dzięki niezwykłej pasji Marty - do motoryzacji, a dowiesz się, co łączy rajdy i pracę w sklepie!