Gaz do dechy!

Marta - Starszy Sprzedawca, ALDI Siemianowice Śląskie

Poznajcie Martę, która od lat pasjonuje się amatorskimi wyścigami samochodowymi. Jak sama podkreśla: „Kocham ryk silników, ręce brudne od oleju, pył, kurz i adrenalinę tuż przed startem”.

Pasję do motoryzacji zaszczepił w niej tata – często towarzyszyła mu podczas pracy w garażu, gdzie poznawała tajniki konstrukcji motocykli. Z biegiem czasu złapała bakcyla amatorskich wyścigów samochodowych, bez których nie wyobraża sobie dziś życia. Jak sama mówi, żadne słowa nie są w stanie opisać, jak niezwykłe emocje odczuwa się tuż przed startem. „Ręce drżą, serce bije jak oszalałe, oddech płytki. Poziom adrenaliny jest tak wysoki, że mam wrażenie, że zaraz eksploduję. To jest to!” – mówi Marta. Wyścigi, w których uczestniczy, to m.in. Wrak Race, w którym biorą udział amatorskie zespoły samochodów o wartości nieprzekraczającej 1000 zł, często wyglądających jak wyciągniętych ze złomowiska. To tzw. rajd na przetrwanie, którego głównym celem jest dotarcie do mety – każdy wyścig to walka ze słabością maszyny i swoim zmęczeniem.

Pasja Marty jest tak silna, że również podczas wakacji realizuje swoje hobby np. poprzez udział w Złombolu. To charytatywny rajd rozpoczynający się pod katowickim Spodkiem, a kończący w miejscowości Burhaniye w Turcji – cała trasa wynosi ponad 4500 km. Celem rajdu jest zebranie funduszy na wyrównywanie szans dzieci z domów dziecka w całej Polsce. W rajdzie biorą udział pojazdy konstrukcyjnie lub historycznie związane z motoryzacją PRL-u. Przygotowanie do Złombolu polega nie tylko na naprawie samochodu, ale też na przygotowaniu go do samodzielnej reperacji w każdych warunkach podczas rajdu.

„Aby takie przedsięwzięcie mogło się udać, konieczna jest dobra organizacja, dokładność i doskonałe zgranie naszego zespołu. To cechy, których nauczyłam się podczas mojego rajdowego doświadczenia i wykorzystuję je podczas kierowania zespołem w pracy. Zespół musi być zawsze zgrany, tak aby porozumiewać się bez słów w sytuacjach kryzysowych – zarówno na rajdach, jak i w sklepie” – mówi Marta.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć jej wielu niesamowitych przygód za kółkiem i nie tylko!

Zobacz podobne

Sport w FMCG

Tomasz - Dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji

Mistrz Polski w biegu na 2000 metrów, który w pracy goni terminy i narzuca zadaniom niezłe tempo. Uważa, że bez wytrwałości i regularności nie osiągnie się niczego, a sukcesy pojawią się dopiero wtedy, kiedy konsekwentnie dąży się do celu. Chcecie o Tomku wiedzieć więcej?

Jak zatrzymać czas?

Paweł - Kierownik Sklepu w Kaliszu

Brzmi tajemniczo, dlatego poprosiliśmy o więcej informacji. Paweł o swoim hobby opowiada chętnie – bo jego pasja polega na opowiadaniu. Chcecie wiedzieć więcej?

Detektywi na tropie

Kasia, Krzysiek i Mateusz z działu BHP

Są osoby, które od dziecka wiedzą, że chcą być strażakiem albo piosenkarką. Jak to jest z naszymi ekspertami w dziedzinie BHP? Czy od dziecka wiedzieli, że to jest ich powołanie? A może zdobyli wszechstronne doświadczenie, a teraz w ALDI rozwijają skrzydła? Przeczytajcie wywiad z Katarzyną, Krzysztofem i Mateuszem!

Zawsze w biegu

Ewelina - Specjalista ds. Employer Brandingu

Emocje po Poland Business Run 2020 już opadły. Jednak sukcesy, te małe i duże należy celebrować, tym bardziej jeśli dotyczą #teamuALDI. Wyłoniliśmy najlepszych biegaczy, a teraz chcemy się z Wami podzielić ich sposobem na łączenie pracy i pasji. Gotowi? 

Historia pewnego biegu

Wojtek - Wiceprezes ALDI

Przed nim 170 km, z nim 8 kg wyposażenia. W uszach słuchawki, w tle audiobook, w głowie plan na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Brzmi jak zapowiedź dobrej książki? Być może kiedyś sam ją napisze, ale teraz zapraszamy Was na wywiad z Wojtkiem - naszym Wiceprezesem, miłośnikiem biegów górskich i ultramaratonów.
To co, gotowi na biegową wycieczkę dookoła Mount Blanc i innych biegach górskich, które zapadły Wojtkowi w pamięć?

Rowerem przez świat

Szymon - Menadżer ds. Audytu Wewnętrznego

Poznaj historię Szymona i jego pasji do kolarstwa. Dowiedz się, jak po latach wrócić do swojego hobby i jak to jest przejechać Polskę wzdłuż na dwóch kółkach.

Gol gol GOOOL!

Daria - Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, ALDI Katowice

Piłka nożna to jej pasja od 5. roku życia. Dzięki grze nauczyła się determinacji w dążeniu do celu, samodyscypliny i pracy zespołowej. Poznajcie Darię, Specjalistkę ds. Szkoleń i Rozwoju, spędzającą na boisku kilkanaście godzin w tygodniu.

Kartka z podróży

Zofia - Menadżer Kategorii, ALDI Katowice

Zobacz świat oczami Zosi, której największą pasją są podróże. Jak przygotowuje się do wypraw w nieznane i gdzie najdalej dotarła?
Sprawdź!

Idziemy na grzyby

Paweł - Kierownik Kategorii w ALDI Katowice

Dla Pawła las to jego drugi dom. Sprawdź, co jest dla niego najdoskonalszą formą relaksu i pasją, która szlifuje charakter.