Kwietne łąki wokół sklepów ALDI

Jesteśmy jedną z pierwszych sieci handlowych, która zwraca uwagę na problem ochrony pszczół i podejmuje działania, by pomóc tym pożytecznym owadom. Jesteśmy świadomi, że ponad 80% zasobów żywnościowych na świecie to artykuły spożywcze pochodzenia roślinnego, z czego większość nigdy by nie powstała, gdyby nie praca pszczół. Najpopularniejszym zapylaczem roślin na świecie jest pszczoła miodna, która zapyla ponad połowę wszystkich roślin spożywczych. My lubimy cukinie, pomidory, jabłka czy wiśnie, a bez tych owadów moglibyśmy się obejść smakiem! Pszczoły zapylają najróżniejsze warzywa i owoce, które później trafiają na nasz talerz. Niestety znajdują się na oficjalnej liście zagrożonych gatunków i nie ma dla nich alternatyw.

W naszych łąkach kwietnych przy sklepach w Radomiu przy ulicy ul. 1905 roku, Legnicy przy ul. Ścinawskiej 3 i Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej posadziliśmy specjalną mieszankę roślin zawierającą m.in. chabry, bławatki, rumianek pospolity, maki polne czy babkę zwyczajną. W przeciwieństwie do traw, łąki kwietne zapewniają owadom pożywne pyłki i nektar. Łąka daje też różnym gatunkom zwierząt przestrzeń do życia i rozmnażania się, a zimą schronienie. Pomaga magazynować wodę, gdyż posiada dłuższe korzenie niż trawy. Rośliny rosnące na łąkach lepiej wyłapują pyły tworzące smog, a także obniżają temperaturę powietrza.

Prócz sadzenia łąk kwietnych wraz z Klubem Gaja, stawiamy pasiekę edukacyjną w Bielsku-Białej, której celem będzie podnoszenie świadomości i uwrażliwienie konsumentów na rolę pszczół w naszym życiu oraz zagrożeń, jakie stwarzamy m.in. poprzez tworzenie zabetonowanych przestrzeni miejskich nieprzyjaznych zapylaczom lub niewłaściwe stosowanie pestycydów.

Przed nami szereg edukacyjnych akcji skierowanych do dzieci, które pomogą zrozumieć, jak ważne dla nas i środowiska są pszczoły. Pracowite owady dają nam o wiele więcej niż słodki miód, pamiętajcie o tym!

Data publikacji: 25.05.2021

Zobacz podobne

Napędzają nas ludzie, po prostu.

ALDI to międzynarodowe przedsiębiorstwo, w którym poczujesz, że Twój wysiłek się opłaca. Przed Tobą wiele możliwości.

Sam/a wybierz, w którym obszarze chcesz się rozwijać!

Best Quality Employer 2021

Best Quality Employer to wyróżnienie dla firm, które w swoich działaniach stawiają na wysokie standardy polityki zatrudnienia oraz rozwiązania dopasowane do potrzeb pracowników. W tym roku to ALDI zdobyło ten prestiżowy tytuł! 

 

ALDI na Poland Business Run 2021

5 września 44 drużyny reprezentujące ALDI pobiegły w tegorocznej edycji Poland Business Run. Kto był najszybszy? Kto poprawił swoje wyniki? Sprawdźcie!

ALDI na LinkedIn

Wystartowaliśmy z oficjalnym profilem na LinkedIn. Od 12 lipca wszyscy zainteresowani dołączeniem do ALDI, naszymi działaniami w obszarze CSR, czy eksperckimi treściami znajdą coś dla siebie. Zapraszamy!

7 lipca - Światowy Dzień Czekolady

W ALDI sprzedajemy 637 ton czekolady rocznie, stawiamy na Fairtrade i kakao ze zrównoważonych upraw.

Z ALDI segregowanie jest prostsze

Jeśli coś może wspomóc naszych klientów w dbaniu o planetę - jesteśmy na tak! Tym razem ułatwiamy segregowanie odpadów naszym klientom, dzięki specjalnym oznaczeniom na produktach marki wsłasnej.

Loteria dla klientów ALDI

Pod hasłem 1001 powodów, by wygrać rusza pierwsza w historii ALDI w Polsce loteria konsumencka. Wśród nagród znajdują się między innymi campervan Ford Nugget i roczne pensje w wysokości 60 tysięcy złotych. Jak je zdobyć?

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!