Małe i duże pomaganie

Nie od dziś wiadomo, że team ALDI tworzą ludzie o złotych sercach. Tym razem udowodnili to pracownicy sklepów, którzy wzięli udział w Gaszyn Challenge i wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Tak niedawno zakończyliśmy akcję „Doceniam, dziękuję”, ale już widać, że pomaganie jest wciągające, a potrzeby wręcz się nie kończą! Przeczytajcie dlaczego warto „pompować” i skąd wzięła się cała idea!

Charytatywne wyzwanie Gaszyn Challenge przechodziło od sklepu do sklepu i zataczało coraz szersze kręgi. Pracownicy ALDI nominowali nie tylko swoich kolegów z innych miast, ale również sąsiadujące dyskonty i instytucje. Z wyzwania wywiązały się następujące sklepy: ALDI Sulechów, ALDI Choszczno, ALDI Jarocin, ALDI Wągrowiec, ALDI Piła i ALDI Katowice (VST 100). Dziękujemy im za każdy przysiad i każdą pompkę, a przede wszystkim za niezwykłe zaangażowanie.

Mania pomagania

Gaszyn Challenge to akcja charytatywna, w ramach której nominowani wykonują 10 pompek lub 10 przysiadów i wpłacają minimum 5 zł na konto zbiórki. Na wykonanie ćwiczenia mają 48 godzin, następnie wskazują kolejne 3 osoby/instytucje. Szczegółowe informacje o zbiórce zamieszczone są na stronie internetowej tu.

Strażak, który rozpalił płomień pomocy

Pompki dla Wojtusia zainicjował Marcin Topór, wiceprezes OSP w Gaszynie. Tysiące osób wykonało zadanie dla ciężko chorego chłopca, który cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Dzięki zbiórce miał szansę na lek, który ma spowodować, że organizm będzie w stanie produkować  białko odpowiedzialne za neurony ruchowe. Na koncie uzbierano potrzebne 9 milionów złotych, a Gaszyn Challenge okazał się takim sukcesem, że teraz można pomóc innym chorym dzieciom. Kula śnieżna nabrała tempa w samym środku lata. Lawina nominacji widocznych w postach oraz wydarzeniach nie ma końca. Nie bójmy się łamać schematów. Jeżeli czytasz ten tekst i możesz wykonać przysiady lub pompki dla chorego dziecka – nie wahaj się! Nagraj film i udostępnij w sieci.

Życzymy powodzenia!

Zobacz podobne

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!

Na co może liczyć #teamALDI?

W ALDI wciąż tworzymy kolejne miejsca pracy i staramy się odpowiadać na potrzeby naszych pracowników. Od marca z każdym nowym pracownikiem podpiszemy umowę z pominięciem okresu próbnego. Chcesz wiedzieć jakie zmiany jeszcze szykujemy? Sprawdź!

ALDI dołącza do akcji „Ciche Godziny”

Zakupy w ciszy i dedykowane kasy pierwszeństwa, to wyjście naprzeciw osobom ze spektrum autyzmu. Kiedy zrobicie u nas zakupy bez muzyki i komunikatów sklepowych? Sprawdźcie!

Idźmy w zielone! Dbajmy o naszą planetę.

Chcemy grać fair z planetą, dlatego deklarujemy obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których działamy! Chcecie wiedzieć więcej?

ALDI edukuje i zachęca do niemarnowania żywności

Dziewięć milionów ton – właśnie tyle żywności marnuje się rocznie w Polsce! Co zrobić z niedokończonym jabłkiem, jak wykorzystać obierki z ziemniaków albo jak dać drugie życie bułce? Nas też nurtują te pytania, dlatego postanowiliśmy się nad nimi pochylić i podzielić z Wami wnioskami! Zadziałajmy razem 😉

Nowe pakiety powitalne dla pracowników ALDI

Pierwszy dzień w nowej pracy, pamiętacie to uczucie? Chcemy, aby nowym pracownikom ALDI ten dzień kojarzył się z samymi przyjemnymi rzeczami. Pozytywnie nastawione osoby w zespole, jasno przedstawione obowiązki, no i upominek powitalny! To właśnie nasz sposób na pierwsze godziny w organizacji. Chcecie wiedzieć co przygotowaliśmy w pakiecie dla nowych pracowników? Sprawdźcie!

ALDI tworzy antysmogowy mural

Mural, który zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, czy to realne? Z Klubem Gaja ponownie zabieramy się do pracy w walce o środowisko. Sadzimy drzewa, edukujemy się z tworzenia budek lęgowych dla zwierząt oraz nie osiadamy na laurach. Chcecie wiedzieć więcej?

Elektrośmieci pod kontrolą

Nie wiesz co zrobić z popsutą suszarką czy zużytymi bateriami? Przyjdź do ALDI! We współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recykling oraz CCR postawiliśmy przed sklepami pierwsze pojemniki na elektrośmieci .

#DOCENIAMDZIĘKUJĘ - akcja dla cichych bohaterów

Dzięki Wam zebraliśmy 775 tys. zł. Kwota zebrana podczas akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ została przekazana Fundacji Siepomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z Covid-19. Kto dołożył swoją cegiełkę do tej charytatywnej skarbonki?