Elektrośmieci pod kontrolą

Dawniej sokowirówka wystarczała na 30 lat, a lokówka była dożywotnią przyjaciółką. Wiemy jednak, że czasy się zmieniają, a problem z utylizacją elektrośmieci jest realnym problemem. Ułatwiając życie naszych klientów, postawiliśmy przed niektórymi sklepami pojemniki na elektroniczne i elektryczne śmieci oraz baterie. Z usługi bezpłatnego pozostawienia produktów można skorzystać już w pięciu miejscach. Docelowo przed sklepami ALDI na Śląsku stanie ponad 30 pojemników na elektroodpady.

Nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można znaleźć już przy sklepach sieci ALDI w:

  • Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110,
  • Chorzowie przy ul. S. Batorego 56,
  • Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2,
  • Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

Elektrośmieci w drodze na zakupy do ALDI to część projektu „Elektryczne śmieci”, który opiera się na dwóch filarach. Pierwszy obejmuje rozlokowanie czerwonych pojemników po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci (np. telefonu, suszarki, lokówki czy tostera). Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane - tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Drugim filarem projektu pozostaje kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana wspólnie z CCR, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów. Projekt przewiduje również konkurs dla pracowników i klientów sieci ALDI.

Jesteście gotowi do rozstania się ze swoimi elektroodpadami? My już robimy jesienne porządki w szafach i biegniemy przetestować czerwone pojemniki. Pamiętajcie, że maszyna pomieści produkty do 50 cm. W razie jakichkolwiek problemów, prosimy o kontakt z infolinią umieszczoną na pojemnikach.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: elektrycznesmieci.pl

 

Zobacz podobne

#DOCENIAMDZIĘKUJĘ - akcja dla cichych bohaterów

Dzięki Wam zebraliśmy 775 tys. zł. Kwota zebrana podczas akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ została przekazana Fundacji Siepomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z Covid-19. Kto dołożył swoją cegiełkę do tej charytatywnej skarbonki?

Poznaj najlepszych biegaczy w ALDI

Wirtualna edycja Poland Business Run za nami! Aż 150 biegaczy z ALDI w niedzielę dotarło na metę. Wspólnie przebiegliśmy 600 km w szczytnym celu, a każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę na rzecz beneficjentów Fundacji. Chcecie dowiedzieć się kto stanął na podium?

Małe i duże pomaganie

Co ma wspólnego robienie pompek i przysiadów z pracą w ALDI? Pomaga zebrać pieniądze na cele charytatywne, a w tym ALDI osiąga kolejne sukcesy! Jesteśmy dumni z działań naszych pracowników. Zobaczcie z jakim zaangażowaniem podjęli się udziału w akcji!

ALDI stawia na przyjazną rekrutację

Dołączyliśmy do grona najlepszych pracodawców, którzy dbają o komfort kandydatów w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, udzielają szczerej informacji zwrotnej oraz są w stałym kontakcie podczas całego procesu rekrutacyjnego. Miło jest znaleźć się w zacnym gronie!

Wielka rozgrzewka Dominika

Wyścig Poland Business Run na stałe wpisał się w nasz eventowy harmonogram.Od kilku miesięcy nasi zawodnicy trenują, aby 6 września pobiec jak najszybciej. Jak przygotować się do biegu? O czym nie można zapomnieć podczas rozgrzewki – o tym opowie Dominik w naszym filmiku.

Konkurs dla biegaczy i kibiców

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Poland Business Run 2020 przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych biegaczy i kibiców. Wysoko notowana będzie kreatywność, poczucie humoru i chęć współzawodnictwa. Pracownicy ALDI, gotowi do zabawy?

500 tys. zł zebranych w ramach akcji „Doceniam, dziękuję”

Pół miliona złotych – to kwota, jaka dzięki akcji ALDI „Doceniam, dziękuję” zasili konto Fundacji Siepomaga. Celem akcji było wsparcie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników sklepów, listonoszy, kurierów i wszystkich tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Bieganie skraca dystans

6 września po raz kolejny biegniemy razem

Kolejny raz pracownicy ALDI wezmą udział w Business Run Poland. Tegoroczna edycja różni się formą od tych z lat ubiegłych, nie zmienia to faktu, że jesteśmy gotowi wesprzeć tą szczytną inicjatywę. 

 

ALDI to My - biuletyn wszystkich pracowników

Kulisy powstawania naszego wewnętrznego biuletynu zdradzają koleżanki z Działu Komunikacji i PR

Pierwszy biuletyn „ALDI to My" wydany został z okazji 10. rocznicy ALDI w Polsce. Czekając na kolejny – 6. numer, warto przypomnieć sobie, jakie były początki naszego biuletynu i co należy zrobić, aby znaleźć się na jego łamach.