Elektrośmieci pod kontrolą

Dawniej sokowirówka wystarczała na 30 lat, a lokówka była dożywotnią przyjaciółką. Wiemy jednak, że czasy się zmieniają, a problem z utylizacją elektrośmieci jest realnym problemem. Ułatwiając życie naszych klientów, postawiliśmy przed niektórymi sklepami pojemniki na elektroniczne i elektryczne śmieci oraz baterie. Z usługi bezpłatnego pozostawienia produktów można skorzystać już w pięciu miejscach. Docelowo przed sklepami ALDI na Śląsku stanie ponad 30 pojemników na elektroodpady.

Nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można znaleźć już przy sklepach sieci ALDI w:

  • Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110,
  • Chorzowie przy ul. S. Batorego 56,
  • Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2,
  • Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

Elektrośmieci w drodze na zakupy do ALDI to część projektu „Elektryczne śmieci”, który opiera się na dwóch filarach. Pierwszy obejmuje rozlokowanie czerwonych pojemników po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci (np. telefonu, suszarki, lokówki czy tostera). Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane - tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Drugim filarem projektu pozostaje kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana wspólnie z CCR, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów. Projekt przewiduje również konkurs dla pracowników i klientów sieci ALDI.

Jesteście gotowi do rozstania się ze swoimi elektroodpadami? My już robimy jesienne porządki w szafach i biegniemy przetestować czerwone pojemniki. Pamiętajcie, że maszyna pomieści produkty do 50 cm. W razie jakichkolwiek problemów, prosimy o kontakt z infolinią umieszczoną na pojemnikach.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: elektrycznesmieci.pl

 

Zobacz podobne

Idźmy w zielone! Dbajmy o naszą planetę.

Chcemy grać fair z planetą, dlatego deklarujemy obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których działamy! Chcecie wiedzieć więcej?

ALDI edukuje i zachęca do niemarnowania żywności

Dziewięć milionów ton – właśnie tyle żywności marnuje się rocznie w Polsce! Co zrobić z niedokończonym jabłkiem, jak wykorzystać obierki z ziemniaków albo jak dać drugie życie bułce? Nas też nurtują te pytania, dlatego postanowiliśmy się nad nimi pochylić i podzielić z Wami wnioskami! Zadziałajmy razem 😉

Nowe pakiety powitalne dla pracowników ALDI

Pierwszy dzień w nowej pracy, pamiętacie to uczucie? Chcemy, aby nowym pracownikom ALDI ten dzień kojarzył się z samymi przyjemnymi rzeczami. Pozytywnie nastawione osoby w zespole, jasno przedstawione obowiązki, no i upominek powitalny! To właśnie nasz sposób na pierwsze godziny w organizacji. Chcecie wiedzieć co przygotowaliśmy w pakiecie dla nowych pracowników? Sprawdźcie!

ALDI tworzy antysmogowy mural

Mural, który zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, czy to realne? Z Klubem Gaja ponownie zabieramy się do pracy w walce o środowisko. Sadzimy drzewa, edukujemy się z tworzenia budek lęgowych dla zwierząt oraz nie osiadamy na laurach. Chcecie wiedzieć więcej?

#DOCENIAMDZIĘKUJĘ - akcja dla cichych bohaterów

Dzięki Wam zebraliśmy 775 tys. zł. Kwota zebrana podczas akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ została przekazana Fundacji Siepomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z Covid-19. Kto dołożył swoją cegiełkę do tej charytatywnej skarbonki?

Poznaj najlepszych biegaczy w ALDI

Wirtualna edycja Poland Business Run za nami! Aż 150 biegaczy z ALDI w niedzielę dotarło na metę. Wspólnie przebiegliśmy 600 km w szczytnym celu, a każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę na rzecz beneficjentów Fundacji. Chcecie dowiedzieć się kto stanął na podium?

Małe i duże pomaganie

Co ma wspólnego robienie pompek i przysiadów z pracą w ALDI? Pomaga zebrać pieniądze na cele charytatywne, a w tym ALDI osiąga kolejne sukcesy! Jesteśmy dumni z działań naszych pracowników. Zobaczcie z jakim zaangażowaniem podjęli się udziału w akcji!

ALDI stawia na przyjazną rekrutację

Dołączyliśmy do grona najlepszych pracodawców, którzy dbają o komfort kandydatów w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, udzielają szczerej informacji zwrotnej oraz są w stałym kontakcie podczas całego procesu rekrutacyjnego. Miło jest znaleźć się w zacnym gronie!

Wielka rozgrzewka Dominika

Wyścig Poland Business Run na stałe wpisał się w nasz eventowy harmonogram.Od kilku miesięcy nasi zawodnicy trenują, aby 6 września pobiec jak najszybciej. Jak przygotować się do biegu? O czym nie można zapomnieć podczas rozgrzewki – o tym opowie Dominik w naszym filmiku.