ALDI tworzy antysmogowy mural

Dbałość o środowisko i społeczna odpowiedzialność biznesu są wpisane w DNA marki ALDI. Pisaliśmy ostatnio o pojemnikach na elektrośmieci (tekst znajdziecie tutaj: Elektrośmieci pod kontrolą). Jednak nasza działalność w trosce o środowisko na tym się nie kończy! Już teraz w Bielsku-Białej możecie oglądać pierwszy antysmogowy mural! Przez ponad 10 lat zmniejszy on zanieczyszczenie powietrza tak, jak robiłby to las o powierzchni ponad 100 m2, z kilkoma tysiącami drzew. Oczyszczający powietrze mural to efekt współpracy ALDI i Klubu Gaja. Jego autorką jest Ewa Ciepielewska z Grupy LUXUS.

Proekologiczny mural, to kolejna inicjatywa, której podjęliśmy się wspólnie z Klubem Gaja. Od ubiegłego roku zasadziliśmy ramię w ramię prawie 6000 drzew, a liczba stale rośnie! Podczas odsłonięcia muralu postanowiliśmy nie próżnować i wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej zasadziliśmy głogi, leszczyny, aronie i byliny. Mało? W trakcie wydarzenia uczestnicy zaangażowali się w warsztaty tworzenia budek lęgowych dla wiewiórek, ptaków, nietoperzy i motyli.

Mural i akcja edukacyjna dla szkoły, to nie jedyne działania, w które w ramach obchodów Święta Drzewa się zaangażowaliśmy. Na terenie Nadleśnictwa Bielsko możecie już podziwiać 3000 buków zwyczajnych. Posadzone drzewa w przyszłości osiągną wysokość 40-50 metrów i staną się zielonymi płucami naszej ziemi, przyczyniając się do produkcji tlenu i oczyszczania powietrza, którym oddychamy.

Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt. Cieszymy się, że możemy działać wspólnie!

Podwijamy rękawy, aby być gotowi do kolejnych inicjatyw. Wy też możecie pomóc. Nie bądźcie obojętni i dbajcie o segregację śmieci, zużycie energii oraz wody i troszczcie się o swój kawałek świata. Wspólnie możemy zdziałać o wiele więcej!

Zobacz podobne

ALDI na LinkedIn

Wystartowaliśmy z oficjalnym profilem na LinkedIn. Od 12 lipca wszyscy zainteresowani dołączeniem do ALDI, naszymi działaniami w obszarze CSR, czy eksperckimi treściami znajdą coś dla siebie. Zapraszamy!

7 lipca - Światowy Dzień Czekolady

W ALDI sprzedajemy 637 ton czekolady rocznie, stawiamy na Fairtrade i kakao ze zrównoważonych upraw.

Z ALDI segregowanie jest prostsze

Jeśli coś może wspomóc naszych klientów w dbaniu o planetę - jesteśmy na tak! Tym razem ułatwiamy segregowanie odpadów naszym klientom, dzięki specjalnym oznaczeniom na produktach marki wsłasnej.

Kwietne łąki wokół sklepów ALDI

Chabry, bławatki, rumianek pospolity, maki polne zamiast trawy? Prawie 500 m2 kwietnych łąk otacza nasze sklepy! Jak wykorzystujemy ten teren w trosce o pszczoły? Przeczytajcie!

Loteria dla klientów ALDI

Pod hasłem 1001 powodów, by wygrać rusza pierwsza w historii ALDI w Polsce loteria konsumencka. Wśród nagród znajdują się między innymi campervan Ford Nugget i roczne pensje w wysokości 60 tysięcy złotych. Jak je zdobyć?

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!

Na co może liczyć #teamALDI?

W ALDI wciąż tworzymy kolejne miejsca pracy i staramy się odpowiadać na potrzeby naszych pracowników. Od marca z każdym nowym pracownikiem podpiszemy umowę z pominięciem okresu próbnego. Chcesz wiedzieć jakie zmiany jeszcze szykujemy? Sprawdź!

ALDI dołącza do akcji „Ciche Godziny”

Zakupy w ciszy i dedykowane kasy pierwszeństwa, to wyjście naprzeciw osobom ze spektrum autyzmu. Kiedy zrobicie u nas zakupy bez muzyki i komunikatów sklepowych? Sprawdźcie!

Idźmy w zielone! Dbajmy o naszą planetę.

Chcemy grać fair z planetą, dlatego deklarujemy obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których działamy! Chcecie wiedzieć więcej?