ALDI edukuje i zachęca do niemarnowania żywności

Wystartowaliśmy z kampanią „W ALDI mamy moc niemarnowania”! Robimy co możemy, abyście jako klienci otrzymywali porcję informacji jak wykorzystać produkty, które poszłyby na zmarnowanie, a dodatkowo wspieramy organizacje pożytku publicznego, przekazując produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia.

W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności, co oznacza, że statystyczny Polak marnuje każdego roku aż 274 kg! Problem nieracjonalnego gospodarowania produktami spożywczymi jest naprawdę duży. Podjęliśmy się walki z tym zjawiskiem wraz z infuencerką – Anną Lesz, autorką książki "Bez marnowania. Kuchnia Zero Waste" oraz bloga www.zjem-cie.pl.

W ramach wspólnego działania, mamy dla Was konkurs! Podzielcie się z nami przepisami, w których ratujecie lodówkowe resztki i wygrajcie książkę Zjem Cię - przepisy pyszne i zdrowe. Sprawdźcie regulamin i zabierajcie się do pracy.

Kampania „W ALDI mamy moc niemarnowania” jest realizowana m.in. wraz z Caritas Polska, Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacją Mamy i Taty – organizacjami, którym regularnie przekazujemy produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Pamiętajcie, że od wielu lat prowadzimy też akcje przeceniania produktów, o 30% w stosunku do ceny regularnej, których termin przydatności niebawem się kończy. Poszukujcie kolorowych naklejek na opakowaniach i cieszcie się niższym rachunkiem. Idą święta, może warto tę obniżoną kwotę przeznaczyć na prezenty dla najbliższych? Pamiętajcie również, że wigilijny stół również można racjonalnie zagospodarować. Macie swoje sposoby na zaopiekowanie się produktami świątecznymi? Przemyślcie temat! Jest o co walczyć 😉

Więcej sposobów i ciekawostek znajdziecie na stronie akcji.

Zobacz podobne

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!

Na co może liczyć #teamALDI?

W ALDI wciąż tworzymy kolejne miejsca pracy i staramy się odpowiadać na potrzeby naszych pracowników. Od marca z każdym nowym pracownikiem podpiszemy umowę z pominięciem okresu próbnego. Chcesz wiedzieć jakie zmiany jeszcze szykujemy? Sprawdź!

ALDI dołącza do akcji „Ciche Godziny”

Zakupy w ciszy i dedykowane kasy pierwszeństwa, to wyjście naprzeciw osobom ze spektrum autyzmu. Kiedy zrobicie u nas zakupy bez muzyki i komunikatów sklepowych? Sprawdźcie!

Idźmy w zielone! Dbajmy o naszą planetę.

Chcemy grać fair z planetą, dlatego deklarujemy obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których działamy! Chcecie wiedzieć więcej?

Nowe pakiety powitalne dla pracowników ALDI

Pierwszy dzień w nowej pracy, pamiętacie to uczucie? Chcemy, aby nowym pracownikom ALDI ten dzień kojarzył się z samymi przyjemnymi rzeczami. Pozytywnie nastawione osoby w zespole, jasno przedstawione obowiązki, no i upominek powitalny! To właśnie nasz sposób na pierwsze godziny w organizacji. Chcecie wiedzieć co przygotowaliśmy w pakiecie dla nowych pracowników? Sprawdźcie!

ALDI tworzy antysmogowy mural

Mural, który zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, czy to realne? Z Klubem Gaja ponownie zabieramy się do pracy w walce o środowisko. Sadzimy drzewa, edukujemy się z tworzenia budek lęgowych dla zwierząt oraz nie osiadamy na laurach. Chcecie wiedzieć więcej?

Elektrośmieci pod kontrolą

Nie wiesz co zrobić z popsutą suszarką czy zużytymi bateriami? Przyjdź do ALDI! We współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recykling oraz CCR postawiliśmy przed sklepami pierwsze pojemniki na elektrośmieci .

#DOCENIAMDZIĘKUJĘ - akcja dla cichych bohaterów

Dzięki Wam zebraliśmy 775 tys. zł. Kwota zebrana podczas akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ została przekazana Fundacji Siepomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z Covid-19. Kto dołożył swoją cegiełkę do tej charytatywnej skarbonki?