ALDI edukuje i zachęca do niemarnowania żywności

Wystartowaliśmy z kampanią „W ALDI mamy moc niemarnowania”! Robimy co możemy, abyście jako klienci otrzymywali porcję informacji jak wykorzystać produkty, które poszłyby na zmarnowanie, a dodatkowo wspieramy organizacje pożytku publicznego, przekazując produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia.

W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności, co oznacza, że statystyczny Polak marnuje każdego roku aż 274 kg! Problem nieracjonalnego gospodarowania produktami spożywczymi jest naprawdę duży. Podjęliśmy się walki z tym zjawiskiem wraz z infuencerką – Anną Lesz, autorką książki "Bez marnowania. Kuchnia Zero Waste" oraz bloga www.zjem-cie.pl.

W ramach wspólnego działania, mamy dla Was konkurs! Podzielcie się z nami przepisami, w których ratujecie lodówkowe resztki i wygrajcie książkę Zjem Cię - przepisy pyszne i zdrowe. Sprawdźcie regulamin i zabierajcie się do pracy.

Kampania „W ALDI mamy moc niemarnowania” jest realizowana m.in. wraz z Caritas Polska, Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacją Mamy i Taty – organizacjami, którym regularnie przekazujemy produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Pamiętajcie, że od wielu lat prowadzimy też akcje przeceniania produktów, o 30% w stosunku do ceny regularnej, których termin przydatności niebawem się kończy. Poszukujcie kolorowych naklejek na opakowaniach i cieszcie się niższym rachunkiem. Idą święta, może warto tę obniżoną kwotę przeznaczyć na prezenty dla najbliższych? Pamiętajcie również, że wigilijny stół również można racjonalnie zagospodarować. Macie swoje sposoby na zaopiekowanie się produktami świątecznymi? Przemyślcie temat! Jest o co walczyć 😉

Więcej sposobów i ciekawostek znajdziecie na stronie akcji.

Zobacz podobne

ALDI na LinkedIn

Wystartowaliśmy z oficjalnym profilem na LinkedIn. Od 12 lipca wszyscy zainteresowani dołączeniem do ALDI, naszymi działaniami w obszarze CSR, czy eksperckimi treściami znajdą coś dla siebie. Zapraszamy!

7 lipca - Światowy Dzień Czekolady

W ALDI sprzedajemy 637 ton czekolady rocznie, stawiamy na Fairtrade i kakao ze zrównoważonych upraw.

Z ALDI segregowanie jest prostsze

Jeśli coś może wspomóc naszych klientów w dbaniu o planetę - jesteśmy na tak! Tym razem ułatwiamy segregowanie odpadów naszym klientom, dzięki specjalnym oznaczeniom na produktach marki wsłasnej.

Kwietne łąki wokół sklepów ALDI

Chabry, bławatki, rumianek pospolity, maki polne zamiast trawy? Prawie 500 m2 kwietnych łąk otacza nasze sklepy! Jak wykorzystujemy ten teren w trosce o pszczoły? Przeczytajcie!

Loteria dla klientów ALDI

Pod hasłem 1001 powodów, by wygrać rusza pierwsza w historii ALDI w Polsce loteria konsumencka. Wśród nagród znajdują się między innymi campervan Ford Nugget i roczne pensje w wysokości 60 tysięcy złotych. Jak je zdobyć?

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!

Na co może liczyć #teamALDI?

W ALDI wciąż tworzymy kolejne miejsca pracy i staramy się odpowiadać na potrzeby naszych pracowników. Od marca z każdym nowym pracownikiem podpiszemy umowę z pominięciem okresu próbnego. Chcesz wiedzieć jakie zmiany jeszcze szykujemy? Sprawdź!

ALDI dołącza do akcji „Ciche Godziny”

Zakupy w ciszy i dedykowane kasy pierwszeństwa, to wyjście naprzeciw osobom ze spektrum autyzmu. Kiedy zrobicie u nas zakupy bez muzyki i komunikatów sklepowych? Sprawdźcie!

Idźmy w zielone! Dbajmy o naszą planetę.

Chcemy grać fair z planetą, dlatego deklarujemy obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których działamy! Chcecie wiedzieć więcej?