7 lipca - Światowy Dzień Czekolady

W światowy Dzień Czekolady (7 lipca), w ALDI zwracamy uwagę na problem uprawy nasion kakaowca. W 2020 roku sprzedaliśmy ponad 637 ton czekolady w Polsce. Nasi klienci chętnie wybierali popularną czekoladę marki Château, a także czekolady premium Moser Roth z certyfikatem Fair Trade. Najwyższą sprzedaż w minionym roku odnotowała czekolada z całymi orzechami laskowymi tzw. Orzechowa oraz czekolada Orzechowa gorzka, obie marki Chateau. W ALDI obecnie są cztery marki własne w asortymencie czekolady tj. Chateau, Choceur, Moser Roth, Maurinus, w tym32 artykuły i 67 rodzajów czekolad. Udział marek własnych w asortymencie słodycze czekoladowe w 2020 roku wyniósł 66% i stale rośnie. Wśród czekoladowego asortymentu ALDI na uwagę zasługuję marka Chateau, która oferuje 16 różnych smaków czekolad oraz nowość w asortymencie czekolada, Moser Roth BIO w czterech smakach tj. ciemna, karmel i sól morska, kokos i ananas oraz morele i orzech.

Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie i ekologicznie od 2018 roku do produkcji artykułów marki własnej zawierających nasiona kakaowca używamy wyłącznie certyfikowanego surowca. Dzięki temu aktywnie wspieramy zrównoważoną produkcję kakao oraz przyczyniamy się do poprawy warunków pracy i życia rolników zaangażowanych w jego uprawę. Na opakowaniach marek własnych klienci znajdą certyfikaty UTZ i Fairtrade, które gwarantują, że pozyskanie surowca do ich produkcji, nie wiąże się z cierpieniem ludzi i degradacją środowiska naturalnego. Dzięki premii Fairtrade rolnicy w krajach rozwijających się mogą inwestować w swoje lokalne projekty, takie jak edukacja dzieci, szkolenia pracowników, czy też wyposażanie szpitali. Wybierając produkty Fairtrade konsumenci mają realny wpływ na poprawę losu drobnych producentów.

- Czekolada to słodka przyjemność, ale do jej konsumpcji należy podchodzić z umiarem. Naszym klientom dajemy wiele powodów do tego, by przyszli do nas na kolejne zakupy. Mamy w ofercie coś dla każdego – dla tych, którzy lubią słodkie życie wypełnione waflami holenderskimi i czekoladą z okienkiem, dla tych którzy preferują słone smaki, np. naszej szynki szwarcwaldzkiej w połączeniu z wyśmienitym serem pleśniowym, czy wreszcie dla tych, którzy w swojej diecie starają się ograniczyć lub wykluczyć cukier – ci znajdą w ALDI bogaty wybór produktów niesłodzonych. Wiemy, że jedzenie to sztuka podejmowania mądrych decyzji, dlatego chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i ułatwić im zakupy. Z myślą o tym, w strefie zdrowia stawiamy na produkty wegetariańskie, wegańskie, BIO, fit i te bez laktozy, cukru czy glutenu – mówi Dominika Juszczyk, Menadżer ds. Komunikacji i PR w ALDI Polska. - Dzięki takiemu podejściu oraz polityce społecznej odpowiedzialnościnasi klienci mają dostęp do produktów wysokojakościowych,  które powstają zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi - dodaje Juszczyk.

Fairtrade jest jedną z wiodących marek etycznych na świecie, dlatego właśnie jej standardy uwzględniamy w międzynarodowych politykach zakupowych min. kawy, herbaty czy kakao. Udział produktów z certyfikatem Fairtrade w asortymencie naszych sklepów stale rośnie. W roku 2019 oferowaliśmy 265 produktów Fairtrade, co oznacza wzrost o 190 procent w porównaniu z rokiem 2018. W Polsce, na przestrzeni ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła z 6 do 96. Nasi klienci wśród oferowanych produktów Fairtrade znajdą kawę, herbatę oraz słodycze. W naszej ofercie znajdują się również produkty wykorzystujące wyłącznie certyfikowany olej palmowy. Do końca 2025 roku dostępna u nas odzież i tekstylia domowe będą miały w swoim składzie wyłącznie certyfikowaną bawełnę. W ALDI nie kupimy również kwiatów i roślin, które nie pochodzą ze zrównoważonych upraw.

Data pubikacji: 07.07.2021

Zobacz podobne

Napędzają nas ludzie, po prostu.

ALDI to międzynarodowe przedsiębiorstwo, w którym poczujesz, że Twój wysiłek się opłaca. Przed Tobą wiele możliwości.

Sam/a wybierz, w którym obszarze chcesz się rozwijać!

Best Quality Employer 2021

Best Quality Employer to wyróżnienie dla firm, które w swoich działaniach stawiają na wysokie standardy polityki zatrudnienia oraz rozwiązania dopasowane do potrzeb pracowników. W tym roku to ALDI zdobyło ten prestiżowy tytuł! 

 

ALDI na Poland Business Run 2021

5 września 44 drużyny reprezentujące ALDI pobiegły w tegorocznej edycji Poland Business Run. Kto był najszybszy? Kto poprawił swoje wyniki? Sprawdźcie!

ALDI na LinkedIn

Wystartowaliśmy z oficjalnym profilem na LinkedIn. Od 12 lipca wszyscy zainteresowani dołączeniem do ALDI, naszymi działaniami w obszarze CSR, czy eksperckimi treściami znajdą coś dla siebie. Zapraszamy!

Z ALDI segregowanie jest prostsze

Jeśli coś może wspomóc naszych klientów w dbaniu o planetę - jesteśmy na tak! Tym razem ułatwiamy segregowanie odpadów naszym klientom, dzięki specjalnym oznaczeniom na produktach marki wsłasnej.

Kwietne łąki wokół sklepów ALDI

Chabry, bławatki, rumianek pospolity, maki polne zamiast trawy? Prawie 500 m2 kwietnych łąk otacza nasze sklepy! Jak wykorzystujemy ten teren w trosce o pszczoły? Przeczytajcie!

Loteria dla klientów ALDI

Pod hasłem 1001 powodów, by wygrać rusza pierwsza w historii ALDI w Polsce loteria konsumencka. Wśród nagród znajdują się między innymi campervan Ford Nugget i roczne pensje w wysokości 60 tysięcy złotych. Jak je zdobyć?

Mamy 5000 sklepów!

Już 21 kwietnia otwieramy 170 sklep ALDI w Polsce, a tymczasem liczba sklepów pod szyldem ALDI Nord sięgnęła 5 tysięcy! Który sklep okazał się szczęśliwcem?

Wielkanoc z #teamALDI

Wspólnych chwil spędzonych z rodziną, dobrze wypieczonego mazurka czy pięknie wykonanych pisanek? Czego chcemy Wam życzyć? Sprawdźcie sami!